Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
piątek, 23 września 2016
„Procedowane obecnie w Sejmie ustawy pokazują, że w ocenie polskiej prawicy gwałt jest bardziej moralną metodą zapłodnienia niż in vitro.”
środa, 20 lipca 2016
Głównym celem "apeli smoleńskich" jest przeprowadzenie intensywnej akcji reedukacyjnej w polskich miastach i miasteczkach, która ma zestawić na wspólnej płaszczyźnie śmierć ofiar katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu z ofiarami walk o polską wolność, suwerenność i niepodległość w różnych epokach historycznych i miejscach w kraju. To arcyważny dla dobrozmianu element narracji „poległościowej”, która głosi, że pasażerowie samolotu nie „zginęli”, a „polegli” w służbie ojczyźnie.
środa, 22 czerwca 2016
Rozgrywającymi w tej stawce są realnie dwie figury, dwaj torysi – David Cameron i Boris Johnson. To formalnie partyjni koledzy, w rzeczywistości zagorzali konkurenci i wrogowie, którzy z chęcią stanęli w tej kampanii na czele przeciwnych obozów. Wszystkie inne instancje grają w kampanii role drugoplanowe. Dla Camerona i Johnsona referendum, które ściąga na ich kraj, a przy okazji na całą Europę, poważne niebezpieczeństwo destabilizacji politycznej, jest po prostu narzędziem realizacji celów partyjnych i osobistych.
wtorek, 21 czerwca 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
piątek, 03 czerwca 2016
Na naszych oczach powstają obcęgi prawne, które sprawią, że publiczne formułowanie sprzeciwu wobec rządu PiS stanie się zajęciem bardzo ryzykownym dla każdego obywatela.
piątek, 13 maja 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl.
poniedziałek, 09 maja 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
czwartek, 14 kwietnia 2016
Kto z kim, w tym całym polskim ambarasie z raportem Komisji Weneckiej i rezolucją Parlamentu Europejskiego, gra w jednej, a kto w przeciwnych drużynach?
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 110