Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
wtorek, 15 stycznia 2019
Było dla mnie wielkim zaszczytem spotkać Prezydenta Pawła Adamowicza na mojej drodze. Gdańsk już nigdy nie będzie taki sam.
poniedziałek, 14 stycznia 2019
czwartek, 10 stycznia 2019
Tekst został pierwotnie opublikowany w kwartalniku "Liberte!" (nr XXIX).
poniedziałek, 17 grudnia 2018
Henryk Jankowski nie jest materiałem na polskiego bohatera. Solidarność miała pecha, że trafił się jej wtedy akurat on. Był w gruncie rzeczy oszustem, ponieważ ludzie zwracali się do niego o duchowe prowadzenie, a on był immanentnie niezdolny, aby kogokolwiek duchowo prowadzić.
piątek, 07 grudnia 2018
Katarzyna Lubnauer zasługuje na słowa najwyższego uznania, że potrafiła powstrzymać się przed zrobieniem rzeczy w tej sytuacji najbardziej oczywistej, czyli pokazaniem Schetynie środkowego palca i trzaśnięciem drzwiami. Powstrzymała się przed tym, ponieważ najpierw myśli o losie Polski, a dopiero potem o losie Nowoczesnej.
Tekst o kryzysie w relacjach PO - Nowoczesna. Powstał jeszcze przed przejściem 8 posłów do klubu PO-PO.
środa, 28 listopada 2018
Trump być może dawno uznał, że mniejszym kosztem i ryzykiem zarobi nad Wisłą więcej instalując tutaj nie Fort Trump, tylko Fort Georgette.
czwartek, 22 listopada 2018
Tu chodzi o honor. O pokazanie ciemiężycielom, że PiS/Polski nie udało się im zniszczyć, że powstała i odradza się. Z każdym zarabiającym grube setki tysięcy złotych krewnym polityka PiS, Polska staje się silniejsza i wspanialsza. Każda posada w państwowej spółce – demonstracyjnie wręcz obsadzona na podstawie politycznych koneksji, nie kompetencji merytorycznych – jest aktem dziejowej sprawiedliwości i odszkodowania za te wszystkie lata pokornie znoszonych krzywd.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 119