Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
czwartek, 25 października 2018
Sumowanie się elektoratów w przypadku zawierania koalicji lub drugich tur wyborów to „matematyka” wyższa. Wiele czynników ma tutaj znaczenie, a wrodzona przekora Polaków, którzy dla zasady lubią nie posłuchać rekomendacji polityków nawet popieranych przez nich partii, dodaje swoje.
czwartek, 18 października 2018
Łódź i Gdańsk są dzisiaj tymi dwoma miastami, w których PiS widzi szanse na umieszczenie swojego komisarza w magistracie. W przypadku Gdańska, gdzie oficjalne wybory prezydenta na pewno będą toczyć się przez dwie tury, można mówić o nadziejach PiS na wygraną w III turze „wyborów”. Jednak strategie ludzi Jarosława Kaczyńskiego w obu przypadkach są zupełnie odmienne, ponieważ sytuacja prawna urzędujących i kandydujących ponownie prezydentów tych miast także jest inna.
piątek, 12 października 2018
Sukces ruchu Biedronia stoi pod znakiem zapytania z dwóch powodów. Pierwszy to timing. Drugi znak zapytania stawia jego konstrukcja. Przyszła partia polityczna prezydenta Słupska będzie kolejną już partią w plejadzie politycznych „projektów” opartych o jeden jedyny filar – o filar popularności jednego człowieka.
czwartek, 13 września 2018
Tekst został pierwotnie opublikowany w kwartalniku "Liberte!", nr XXVIII.
piątek, 24 sierpnia 2018
Tekst o początku samorządowej kampanii wyborczej w Gdańsku ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl, w lipcu 2018.
czwartek, 23 sierpnia 2018
Woś jest człowiekiem naiwnym. To jego cecha dostrzegalna w wielu tekstach, ale tym razem staje się ona fundamentem rozumowania. Autor wierzy, że z PiS zbuduje ów „demokratyczny socjalizm”, choć czytelnym jest, że socjalne „prezenty” PiS rozdaje tylko tymczasowo, aby spacyfikować opór społeczny w okresie, gdy proces konsolidowania pełni arbitralnej władzy nad newralgicznymi ogniwami państwa pozostaje jeszcze niezakończony i niepełny. Aż trudno uwierzyć, że ufa on temu, iż autorytarna władza będzie taką politykę nadal prowadzić, gdy ekonomiczna koniunktura się pogorszy, a przede wszystkim „suweren” będzie już kompleksowo trzymany za tzw. pysk. Niewykluczone, że wtedy 500+ zastąpi 7500+, ale wypłacane tylko rodzinom mundurowych, a niższy wiek emerytalny zastąpią nakazowe skierowania do pracy.
czwartek, 28 czerwca 2018
Tekst pierwotnie opublikowany na portalu liberte.pl w sprawie wyroku Sądu Najwyższego przeciwko drukarzowi-homofobowi.
środa, 20 czerwca 2018
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 117