Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
czwartek, 13 września 2018
Tekst został pierwotnie opublikowany w kwartalniku "Liberte!", nr XXVIII.
piątek, 24 sierpnia 2018
Tekst o początku samorządowej kampanii wyborczej w Gdańsku ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl, w lipcu 2018.
czwartek, 23 sierpnia 2018
Woś jest człowiekiem naiwnym. To jego cecha dostrzegalna w wielu tekstach, ale tym razem staje się ona fundamentem rozumowania. Autor wierzy, że z PiS zbuduje ów „demokratyczny socjalizm”, choć czytelnym jest, że socjalne „prezenty” PiS rozdaje tylko tymczasowo, aby spacyfikować opór społeczny w okresie, gdy proces konsolidowania pełni arbitralnej władzy nad newralgicznymi ogniwami państwa pozostaje jeszcze niezakończony i niepełny. Aż trudno uwierzyć, że ufa on temu, iż autorytarna władza będzie taką politykę nadal prowadzić, gdy ekonomiczna koniunktura się pogorszy, a przede wszystkim „suweren” będzie już kompleksowo trzymany za tzw. pysk. Niewykluczone, że wtedy 500+ zastąpi 7500+, ale wypłacane tylko rodzinom mundurowych, a niższy wiek emerytalny zastąpią nakazowe skierowania do pracy.
czwartek, 28 czerwca 2018
Tekst pierwotnie opublikowany na portalu liberte.pl w sprawie wyroku Sądu Najwyższego przeciwko drukarzowi-homofobowi.
środa, 20 czerwca 2018
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
wtorek, 19 czerwca 2018
Środki dla Polski nie powinny zostać zamrożone. Państwa UE nadal hołdujące zasadom liberalnej demokracji i państwa prawa mają w jej strukturach większość, a co za tym idzie prawo obłożenia odmiennej postawy m.in. Polski finansowymi sankcjami. To polityka kija, owszem. Ale dyndanie polskiemu wyborcy nad głową marchewką w tym przypadku nie pomaga, jest upokarzające, a będzie także kontrproduktywne.
wtorek, 22 maja 2018
W 1,5 roku Ryszard Petru przebył drogę od „prawdopodobnego przyszłego premiera Polski”, przez szefa drugiej partii opozycyjnej i członka kierownictwa partii współtworzącej Koalicję Obywatelską do pozycji posła niezrzeszonego, będącego chodzącym zawodem dla nadziei pokaźnej grupy Polek i Polaków.
piątek, 27 kwietnia 2018
Wielka Brytania jest innym krajem niż Polska. Tam większość ludzi wierzy wiedzy medycznej i rozumowi. W Polsce większość nadal wierzy w cuda. I to byłoby ok, gdyby nie druga różnica. W Wielkiej Brytanii wiara w rozum połączona jest z empatią. W Polsce wiara w cuda łączy się zaś z brakiem empatii. Jeśli u nas choremu dziecku nie pomoże Bóg, to nie pomoże mu też rząd, NFZ i żadna inna państwowa instytucja.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 117