Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
środa, 28 listopada 2007
Kaczyński oburza się, że nie konsultuje się z nim sprawy wycofania wojsk z Iraku, czy dopuszczenia Rosji do negocjacji z OECD. Ale sam jedzie mediować w Gruzji całkowicie bez jakiejkolwiej konsultacji z rządem. Skoro tak czyni, mógłby chociaż się nie „zdumiewać” i nie narażać się na śmieszność. Oczywistym jest, że rząd i prezydent powinni w dziedzinie polityki zagranicznej współpracować (pytanie, czy Lech Kaczyński jest w ogóle zdolny do wpółpracy z kimkolwiek poza swoim bratem).
wtorek, 27 listopada 2007
Nadanie silnie lewicowego charakteru ofercie politycznej LiD będzie skutecznie działać jak straszak na ludzi, o takich poglądach, jak moje. Szczególnie, że Olejniczak postuluje sukcesywne podnoszenie płacy minimalnej, czyli najbardziej prymitywną metodę zwalczania wzrostu gospodarczego i zwiększania bezrobocia wśród najsłabiej wykwalifikowanych pracobiorców.
sobota, 24 listopada 2007
Najbardziej negatywne uczucia Tusk wywołał jednak tym, że zachował się niewdzięcznie i do dziś nie wyciągnął ręki do środowiska Partii Demokratycznej, dawnej Unii Wolności. W 1994 partia Tadeusza Mazowieckiego, Jacka Kuronia i Bronisława Geremka uchroniła Donalda Tuska i jego KLD przed popadnięciem w otchłań pozaparlamentarnego zapomnienia. Gdyby nie oni, nie byłby dziś premierem. Nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Gdy jednak losy się odwróciły, w 2001 roku, nie było go stać na rewanż. Tego Donaldowi Tuskowi, jak długo on czy ja żyjemy, nie zdołam zapomnieć.
poniedziałek, 29 października 2007
PiS został odsunięty od władzy. Nie będzie także mógł za pomocą prezydenckiego weta kłaść nowemu rządowi kłód pod nogi, co byłoby dla Polski szkodliwe. Do grobu złożyliśmy owej pięknej niedzieli nigdy nie urzeczywistnioną ideę IV RP, która zaczęła się od pięknych założeń i słusznego gniewu w tekstach Pawła Śpiewaka, ale zakończyła się całkowitą kompromitacją, seksaferą i rządami quasi-faszystów nad polską oświatą.
wtorek, 23 października 2007

Serdeczne gratulacje dla Bogdana Lisa, który w niedzielę pokonał Jolantę Banach i został jedynym posłem na Sejm RP z gdańskiej listy LiD. Ziemia gdańska zyskała godnego przedstawiciela. Zachęcam wszystkich parlamentarzystów Demokratów.pl do współpracy z Platformą Obywatelską w projekcie utworzenia lepszych rządów dla Polski. Razem posprzątamy skutecznie po dwuletnim horrorze IV RP!

czwartek, 18 października 2007
Powinniśmy wejść jako PD do koalicji PO-PSL i umożliwić Donaldowi Tuskowi stworzenie większości.
wtorek, 16 października 2007
W Gdańsku wybór jest prosty. Na pierwszym miejscu listy LiD jest Bogdan Lis. Znam go osobiście od wielu już lat. Wykazał on się odwagą wtedy, kiedy coś to znaczyło. Dziś jest głęboko zaniepokojony kierunkiem przemian w Polsce PiSu. Jednoznacznie dostrzega on zagrożenia degeneracji polskiej demokracji za sprawą obdarcia jej z konstrukcji państwa prawa.
piątek, 12 października 2007
To najlepsze podsumowanie ostatnich lat amerykańskiej polityki. Niech Amerykanie żałują, że w 2000 zamiast męża stanu wybrali głupka z Teksasu.
21:29, peterliberty
Link Komentarze (1) »