Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
czwartek, 07 marca 2019
Tekst został pierwotnie opublikowany na portalu liberte.pl.
środa, 06 marca 2019
Tekst - w skróconej wersji - został opublikowany na łamach "Gazety Wyborczej" kilka dni przez 11 listopada i obchodami stulecia niepodległości Polski, pt. "Jaka Polska, takie obchody".
wtorek, 05 marca 2019
Scena polityczna Niemiec ostatecznie doszlusowała do europejskiego standardu. Nasz zachodni sąsiad przestał być jednym z ostatnich krajów w Europie bez silnie ugruntowanej partii narodowo-populistycznej prawicy. Ścieżka Alternatywy dla Niemiec (AfD) okazała się drogą sukcesu, a w dawnej NRD partia ta uzyskała status tzw. partii ludowej.
wtorek, 26 lutego 2019
Tekst został pierwotnie opublikowany w październiku 2018 na łamach "Gazety Wyborczej".Jest polemiką z tekstem "Utracona miłość bliźniego" Wawrzyńca Smoczyńskiego. (http://wyborcza.pl/7,75968,23995682,iiirp-rozsypala-sie-kilka-lat-przed-wygrana-pis-trzeba-sie.html)
wtorek, 19 lutego 2019
Tekst pierwotnie opublikowany (we wrześniu 2018) w "Gazecie Wyborczej" pt. "Bój o duszę Polski".
poniedziałek, 18 lutego 2019
Wszelkie tego rodzaju porównania się karkołomne, ale pozycja Polski wobec USA jest tak samo pozbawiona pola manewru, jak pozycja PRL wobec ZSRR. Tyle tylko, że tym razem nie boimy się sankcji w postaci wejścia, a w postaci wyjścia wojsk.
środa, 13 lutego 2019
Brak przecinka przed słowem „jako” wydaje się rozstrzygać o tym, że art. 18 Konstytucji RP nie stanowi zakazu małzeństw homoseksualnych.
czwartek, 07 lutego 2019
Jak zachowa się gdański elektorat PiS? Trudno założyć, że poprze Dulkiewicz. Ale czy zdecydują się na wyborczą absencję, która byłaby właśnie wyrazem zgody na rezygnację z udziału z politycznej walki o mandat zwolniony w trakcie kadencji wskutek zbrodni? Czy jednak większość z nich nie powstrzyma się od zaangażowania politycznego nawet w tej sytuacji i pójdzie do urn poprzeć tak skrajnego kandydata, jak Grzegorz Braun?