Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
środa, 06 lutego 2019
Oto nadszedł. Rok 2019. Rok kluczowych wyborów. Rok, w którym może skończyć się PiS. Rok, na który od lat czekamy. Rok wielu nadziei. Cel wielu przygotowań. Temat niezliczonych debat. Czas decyzji w zasadzie pokoleniowej.
środa, 23 stycznia 2019
Słowa o. Wiśniewskiego pokazują, że tragedia Pawła Adamowicza zobowiązuje nas do dwóch różnych rzeczy, które trzeba umieć pogodzić. Z jednej strony musimy zaangażować się w dzieło usuwania nienawiści z życia publicznego, tak aby nigdy więcej podobne zło się w Polsce nie objawiło. Z drugiej jednak strony „człowiek posługujący się językiem nienawiści nie może pełnić funkcji państwowych”. Bez realizacji drugiego z tych zadań, zadanie pierwsze będzie wiecznie pracą Syzyfa i bezcelowym poświęceniem.
wtorek, 15 stycznia 2019
Było dla mnie wielkim zaszczytem spotkać Prezydenta Pawła Adamowicza na mojej drodze. Gdańsk już nigdy nie będzie taki sam.
poniedziałek, 14 stycznia 2019
czwartek, 10 stycznia 2019
Tekst został pierwotnie opublikowany w kwartalniku "Liberte!" (nr XXIX).
poniedziałek, 17 grudnia 2018
Henryk Jankowski nie jest materiałem na polskiego bohatera. Solidarność miała pecha, że trafił się jej wtedy akurat on. Był w gruncie rzeczy oszustem, ponieważ ludzie zwracali się do niego o duchowe prowadzenie, a on był immanentnie niezdolny, aby kogokolwiek duchowo prowadzić.
piątek, 07 grudnia 2018
Katarzyna Lubnauer zasługuje na słowa najwyższego uznania, że potrafiła powstrzymać się przed zrobieniem rzeczy w tej sytuacji najbardziej oczywistej, czyli pokazaniem Schetynie środkowego palca i trzaśnięciem drzwiami. Powstrzymała się przed tym, ponieważ najpierw myśli o losie Polski, a dopiero potem o losie Nowoczesnej.
Tekst o kryzysie w relacjach PO - Nowoczesna. Powstał jeszcze przed przejściem 8 posłów do klubu PO-PO.