Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
czwartek, 22 grudnia 2016
W ostatecznym rozrachunku, obywatel, prezydent, sędzia TK, „sędzia” TK, minister czy Misiewicz – wszyscy musimy łasić się do tego samego człowieka.
poniedziałek, 05 grudnia 2016
Prawo priorytetowego demonstrowania uzyskały związki wyznaniowe, czyli w praktyce polskiej Kościół katolicki. Zgłoszenie przez kościół pragnienia urządzenia demonstracji lub publicznych modłów ulicznych (lub procesji, marszów za życiem, pielgrzymek, orszaków trzech króli, dróg krzyżowych, jasełek, różańców, odtworzeń męki Pańskiej, itd.) także wyeliminuje prawo odbycia w tym samym miejscu i o tym samym czasie demonstracji opozycji, nawet jeśli została ona wcześniej zgłoszona i zarejestrowana.
czwartek, 17 listopada 2016
Kiedy dobrozmian przejdzie do kolejnego, logicznego etapu?
niedziela, 13 listopada 2016
Tekst został opublikowany pierwotnie w kwartalniku "Liberte!" (nr XXIII).
środa, 26 października 2016
Tekst został opublikowany pierwotnie w kwartalniku "Liberte!" (nr XXII).
czwartek, 13 października 2016
Juppé chce, aby UE uległa niedługo daleko idącym przeobrażeniom, tak aby w większym stopniu stała się wspólnotą narodów, społeczeństw i państw, które odwołują się do wspólnej aksjologii. Państwa miałyby się zobowiązać do utrzymania u siebie pewnych standardów prawodawstwa w sprawach ustrojowych i kulturowo-obyczajowych (dotąd na poziomie unijnym nieregulowanych), których Polska i Węgry nie spełniają i spełniać nie chcą.
wtorek, 11 października 2016
Tekst pierwotnie został opublikowany na portalu liberte.pl.
piątek, 07 października 2016
Jeśli w obecnych warunkach nie udało się uchwalić pełnego zakazu aborcji, obejmującego także sytuacje zagrożenia życia i zdrowia matki oraz ciąże z gwałtu i kazirodztwa, to nie uda się to w Polsce już nigdy.