Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
czwartek, 06 października 2016
Całkowicie uznaniowo urzędnicy podatkowi będą decydować o tym, czy dany, niedoszły jeszcze przedsiębiorca, będzie się kwalifikować do uzależnienia rejestracji jego działalności od opłaty kaucji, czy jednak nie. Teoretycznie do jej uiszczenia zmuszani mają być przedsiębiorcy, którzy mają zaległości podatkowe powyżej 20.000 zł w ostatnich dwóch latach. Jednak będzie to kryterium nieostre, ponieważ od wyczucia urzędnika zależeć będzie, czy te zaległości powinny być złożone na karb umyślnego działania czy jednak były skutkiem obiektywnych niepowodzeń biznesowych konkretnych firm.
piątek, 23 września 2016
„Procedowane obecnie w Sejmie ustawy pokazują, że w ocenie polskiej prawicy gwałt jest bardziej moralną metodą zapłodnienia niż in vitro.”
środa, 20 lipca 2016
Głównym celem "apeli smoleńskich" jest przeprowadzenie intensywnej akcji reedukacyjnej w polskich miastach i miasteczkach, która ma zestawić na wspólnej płaszczyźnie śmierć ofiar katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu z ofiarami walk o polską wolność, suwerenność i niepodległość w różnych epokach historycznych i miejscach w kraju. To arcyważny dla dobrozmianu element narracji „poległościowej”, która głosi, że pasażerowie samolotu nie „zginęli”, a „polegli” w służbie ojczyźnie.
środa, 22 czerwca 2016
Rozgrywającymi w tej stawce są realnie dwie figury, dwaj torysi – David Cameron i Boris Johnson. To formalnie partyjni koledzy, w rzeczywistości zagorzali konkurenci i wrogowie, którzy z chęcią stanęli w tej kampanii na czele przeciwnych obozów. Wszystkie inne instancje grają w kampanii role drugoplanowe. Dla Camerona i Johnsona referendum, które ściąga na ich kraj, a przy okazji na całą Europę, poważne niebezpieczeństwo destabilizacji politycznej, jest po prostu narzędziem realizacji celów partyjnych i osobistych.
wtorek, 21 czerwca 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
piątek, 03 czerwca 2016
Na naszych oczach powstają obcęgi prawne, które sprawią, że publiczne formułowanie sprzeciwu wobec rządu PiS stanie się zajęciem bardzo ryzykownym dla każdego obywatela.
piątek, 13 maja 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl.
poniedziałek, 09 maja 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl