Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
czwartek, 14 kwietnia 2016
Kto z kim, w tym całym polskim ambarasie z raportem Komisji Weneckiej i rezolucją Parlamentu Europejskiego, gra w jednej, a kto w przeciwnych drużynach?
piątek, 08 kwietnia 2016
Jak wcześniej chodziło o zdobycie władzy, tak teraz chodzi o jej konsolidację. To oczywisty zamysł, który stoi za eskalowaniem politycznych emocji, ponieważ one utrudniają własnym zwolennikom przeniesienie głosu na partie opozycji.
poniedziałek, 04 kwietnia 2016
Aby terapia szokowa nastąpiła, konieczna jest droga przez piekło. Konieczny jest ludzki dramat, o którym z lubością wielkimi bukwami nasmarują tabloidy, doniesie nawet telewizja śniadaniowa. Konieczny jest cios w twarz od życia. Innymi słowy, konieczna jest krew. Przypadki kobiet, które umrą po odmowie ratowania im życia przerwaniem ciąży. Przypadki zgwałconych kobiet, które popełnią samobójstwo, niektóre jeszcze przed porodem.
środa, 30 marca 2016
Zaangażowanie duchownych i aktywistów pro-life po stronie prawa gwałcicieli do ojcostwa jest nie miej zdumiewające niż ich żądanie rodzenia dzieci tak radykalnie upośledzonych, że nie tylko z góry wiadomo, że będą niezdolne do życia przez okres dłuższy niż kilka dni, ale także że czas ten będzie dla nich wielkim cierpieniem.
sobota, 26 marca 2016
Zamachy terrorystyczne w Brukseli to całkiem dobra wiadomość z punktu widzenia rządu PiS. Dostarczyły one mu pretekstów w dwóch sprawach, które i tak już wcześniej były ważnymi punktami na liście zamierzeń tej ekipy.

 

Dziś mija 9 lat od pierwszego wpisu na tym blogu. Dziękuję za wszystkie wizyty i nadal zapraszam! :)

08:13, peterliberty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 marca 2016
Tekst pochodzi z XXI numeru kwartalnika Liberté!
środa, 23 marca 2016
Tekst pochodzi z XX. numeru kwartalnika „Liberte!”.