Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
czwartek, 13 października 2016
Juppé chce, aby UE uległa niedługo daleko idącym przeobrażeniom, tak aby w większym stopniu stała się wspólnotą narodów, społeczeństw i państw, które odwołują się do wspólnej aksjologii. Państwa miałyby się zobowiązać do utrzymania u siebie pewnych standardów prawodawstwa w sprawach ustrojowych i kulturowo-obyczajowych (dotąd na poziomie unijnym nieregulowanych), których Polska i Węgry nie spełniają i spełniać nie chcą.
wtorek, 11 października 2016
Tekst pierwotnie został opublikowany na portalu liberte.pl.
piątek, 07 października 2016
Jeśli w obecnych warunkach nie udało się uchwalić pełnego zakazu aborcji, obejmującego także sytuacje zagrożenia życia i zdrowia matki oraz ciąże z gwałtu i kazirodztwa, to nie uda się to w Polsce już nigdy.
czwartek, 06 października 2016
Całkowicie uznaniowo urzędnicy podatkowi będą decydować o tym, czy dany, niedoszły jeszcze przedsiębiorca, będzie się kwalifikować do uzależnienia rejestracji jego działalności od opłaty kaucji, czy jednak nie. Teoretycznie do jej uiszczenia zmuszani mają być przedsiębiorcy, którzy mają zaległości podatkowe powyżej 20.000 zł w ostatnich dwóch latach. Jednak będzie to kryterium nieostre, ponieważ od wyczucia urzędnika zależeć będzie, czy te zaległości powinny być złożone na karb umyślnego działania czy jednak były skutkiem obiektywnych niepowodzeń biznesowych konkretnych firm.
piątek, 23 września 2016
„Procedowane obecnie w Sejmie ustawy pokazują, że w ocenie polskiej prawicy gwałt jest bardziej moralną metodą zapłodnienia niż in vitro.”
środa, 20 lipca 2016
Głównym celem "apeli smoleńskich" jest przeprowadzenie intensywnej akcji reedukacyjnej w polskich miastach i miasteczkach, która ma zestawić na wspólnej płaszczyźnie śmierć ofiar katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu z ofiarami walk o polską wolność, suwerenność i niepodległość w różnych epokach historycznych i miejscach w kraju. To arcyważny dla dobrozmianu element narracji „poległościowej”, która głosi, że pasażerowie samolotu nie „zginęli”, a „polegli” w służbie ojczyźnie.
środa, 22 czerwca 2016
Rozgrywającymi w tej stawce są realnie dwie figury, dwaj torysi – David Cameron i Boris Johnson. To formalnie partyjni koledzy, w rzeczywistości zagorzali konkurenci i wrogowie, którzy z chęcią stanęli w tej kampanii na czele przeciwnych obozów. Wszystkie inne instancje grają w kampanii role drugoplanowe. Dla Camerona i Johnsona referendum, które ściąga na ich kraj, a przy okazji na całą Europę, poważne niebezpieczeństwo destabilizacji politycznej, jest po prostu narzędziem realizacji celów partyjnych i osobistych.
wtorek, 21 czerwca 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl