Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
środa, 22 czerwca 2016
Rozgrywającymi w tej stawce są realnie dwie figury, dwaj torysi – David Cameron i Boris Johnson. To formalnie partyjni koledzy, w rzeczywistości zagorzali konkurenci i wrogowie, którzy z chęcią stanęli w tej kampanii na czele przeciwnych obozów. Wszystkie inne instancje grają w kampanii role drugoplanowe. Dla Camerona i Johnsona referendum, które ściąga na ich kraj, a przy okazji na całą Europę, poważne niebezpieczeństwo destabilizacji politycznej, jest po prostu narzędziem realizacji celów partyjnych i osobistych.
wtorek, 21 czerwca 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
piątek, 03 czerwca 2016
Na naszych oczach powstają obcęgi prawne, które sprawią, że publiczne formułowanie sprzeciwu wobec rządu PiS stanie się zajęciem bardzo ryzykownym dla każdego obywatela.
piątek, 13 maja 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl.
poniedziałek, 09 maja 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
czwartek, 14 kwietnia 2016
Kto z kim, w tym całym polskim ambarasie z raportem Komisji Weneckiej i rezolucją Parlamentu Europejskiego, gra w jednej, a kto w przeciwnych drużynach?
piątek, 08 kwietnia 2016
Jak wcześniej chodziło o zdobycie władzy, tak teraz chodzi o jej konsolidację. To oczywisty zamysł, który stoi za eskalowaniem politycznych emocji, ponieważ one utrudniają własnym zwolennikom przeniesienie głosu na partie opozycji.
poniedziałek, 04 kwietnia 2016
Aby terapia szokowa nastąpiła, konieczna jest droga przez piekło. Konieczny jest ludzki dramat, o którym z lubością wielkimi bukwami nasmarują tabloidy, doniesie nawet telewizja śniadaniowa. Konieczny jest cios w twarz od życia. Innymi słowy, konieczna jest krew. Przypadki kobiet, które umrą po odmowie ratowania im życia przerwaniem ciąży. Przypadki zgwałconych kobiet, które popełnią samobójstwo, niektóre jeszcze przed porodem.