Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
poniedziałek, 05 grudnia 2016
Prawo priorytetowego demonstrowania uzyskały związki wyznaniowe, czyli w praktyce polskiej Kościół katolicki. Zgłoszenie przez kościół pragnienia urządzenia demonstracji lub publicznych modłów ulicznych (lub procesji, marszów za życiem, pielgrzymek, orszaków trzech króli, dróg krzyżowych, jasełek, różańców, odtworzeń męki Pańskiej, itd.) także wyeliminuje prawo odbycia w tym samym miejscu i o tym samym czasie demonstracji opozycji, nawet jeśli została ona wcześniej zgłoszona i zarejestrowana.
czwartek, 17 listopada 2016
Kiedy dobrozmian przejdzie do kolejnego, logicznego etapu?
niedziela, 13 listopada 2016
Tekst został opublikowany pierwotnie w kwartalniku "Liberte!" (nr XXIII).
środa, 26 października 2016
Tekst został opublikowany pierwotnie w kwartalniku "Liberte!" (nr XXII).
czwartek, 13 października 2016
Juppé chce, aby UE uległa niedługo daleko idącym przeobrażeniom, tak aby w większym stopniu stała się wspólnotą narodów, społeczeństw i państw, które odwołują się do wspólnej aksjologii. Państwa miałyby się zobowiązać do utrzymania u siebie pewnych standardów prawodawstwa w sprawach ustrojowych i kulturowo-obyczajowych (dotąd na poziomie unijnym nieregulowanych), których Polska i Węgry nie spełniają i spełniać nie chcą.
wtorek, 11 października 2016
Tekst pierwotnie został opublikowany na portalu liberte.pl.
piątek, 07 października 2016
Jeśli w obecnych warunkach nie udało się uchwalić pełnego zakazu aborcji, obejmującego także sytuacje zagrożenia życia i zdrowia matki oraz ciąże z gwałtu i kazirodztwa, to nie uda się to w Polsce już nigdy.
czwartek, 06 października 2016
Całkowicie uznaniowo urzędnicy podatkowi będą decydować o tym, czy dany, niedoszły jeszcze przedsiębiorca, będzie się kwalifikować do uzależnienia rejestracji jego działalności od opłaty kaucji, czy jednak nie. Teoretycznie do jej uiszczenia zmuszani mają być przedsiębiorcy, którzy mają zaległości podatkowe powyżej 20.000 zł w ostatnich dwóch latach. Jednak będzie to kryterium nieostre, ponieważ od wyczucia urzędnika zależeć będzie, czy te zaległości powinny być złożone na karb umyślnego działania czy jednak były skutkiem obiektywnych niepowodzeń biznesowych konkretnych firm.