Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
środa, 30 marca 2016
Zaangażowanie duchownych i aktywistów pro-life po stronie prawa gwałcicieli do ojcostwa jest nie miej zdumiewające niż ich żądanie rodzenia dzieci tak radykalnie upośledzonych, że nie tylko z góry wiadomo, że będą niezdolne do życia przez okres dłuższy niż kilka dni, ale także że czas ten będzie dla nich wielkim cierpieniem.
sobota, 26 marca 2016
Zamachy terrorystyczne w Brukseli to całkiem dobra wiadomość z punktu widzenia rządu PiS. Dostarczyły one mu pretekstów w dwóch sprawach, które i tak już wcześniej były ważnymi punktami na liście zamierzeń tej ekipy.

 

Dziś mija 9 lat od pierwszego wpisu na tym blogu. Dziękuję za wszystkie wizyty i nadal zapraszam! :)

08:13, peterliberty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 marca 2016
Tekst pochodzi z XXI numeru kwartalnika Liberté!
środa, 23 marca 2016
Tekst pochodzi z XX. numeru kwartalnika „Liberte!”.
piątek, 18 marca 2016
Jako minister spraw zagranicznych angażował się na rzecz dalszej redukcji arsenałów broni jądrowej. Pokazał jednoznacznie propolskie oblicze. Pozbawił Erikę Steinbach inicjatywy w realizacji projektu Centrum przeciw Wypędzeniom. Usiłował zmusić odpowiednie instytucje do uwzględnienia polskich uwag w sprawie ograniczenia przez Nord Stream dostępu do portu w Świnoujściu dla największych statków. Za jego rządów FDP stała się przeciwwagą dla SPD nie tylko w polityce gospodarczej, fiskalnej i społecznej, ale także w zakresie polityki wobec autorytarnej Rosji Putina.
poniedziałek, 07 marca 2016
Zatem nie życzę Andrzejowi Dudzie (ani komukolwiek innemu), ulegnięcia śmiertelnemu lub mniej poważnemu wypadkowi. Nie życzę mu nawet złamania sobie nogi czy zerwania ścięgna Achillesa na tych jego nartach. Nie życzę mu podtrucia salmonellą i spędzenia kolejnej doby w toalecie. Nie życzę mu też nawet zderzenia się po omacku w nocy z framugą i zaliczenia trzech szwów na czole. Niczego takiego mu nie życzę i nigdy życzyć nie będę.
poniedziałek, 29 lutego 2016
Teraz śledczym wszystko będzie wolno, a obywatel będzie zobowiązany akceptować totalne prześwietlanie jego życia prywatnego, nie mając już czegoś takiego jak prawo do prywatności. Z tego stanu rzeczy prominentni przedstawiciele obecnego reżimu są tak dumni, że prezentując projekty nowych przepisów puszą się niczym pawie.