Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
wtorek, 02 lutego 2016
Szkoda, że politykom obecnie rządzącym Polską nie chodzi o zmianę lub przynajmniej osłabienie negatywnych trendów demograficznych. Szkoda, że nie interesuje ich przyszłość polskiego systemu emerytalnego oraz finansów publicznych. Gdy nasze społeczeństwo drastycznie postarzeje się w okolicach 2040 r., Jarosław Kaczyński będzie ponownie zjednoczony z bratem i daleki od zawracania sobie głowy tym padołem. Dlaczego więc miałoby to go obchodzić?
poniedziałek, 11 stycznia 2016
Dla pisowskiej mentalności jest czymś oczywistym, że Niemiec musi być na zawsze ustawiony w roli wroga Polski w prawicowym teatrze politycznych złudzeń. Okoliczności i konteksty wchodzenia z nim w śmiertelny spór są trzeciorzędne.
piątek, 04 grudnia 2015
Czy Polska będzie krajem europejskim, liberalno-demokratycznym, wolnościowym i o mocnej gospodarce czy krajem w stylu orbanowsko-mecziarowskim, autorytarnym-light, z nieograniczoną władzą monopartii, opresyjnie paternalistycznym i z gospodarką w postaci urzędniczego zarządzania deficytowym balastem. Oto nasz wybór. 
wtorek, 10 listopada 2015
PiS swojego czasu u władzy nie zmarnuje. Będzie ostra jazda. Nie będzie „zmiłuj”. Polska za 4 lata będzie państwem o wiele bardziej antyliberalnym niż jest dziś. Jeśli PiS miałby w 2019 r. władzę utracić, jak w 2007 r., na rzecz nowej ekipy „ciepłej wody w kranie”, to już dziś można porzucić wszystkie nadzieje liberałów. Jedyna nadzieja w zasadzie w PiS! Niech nam dobierze się do skóry, niech nas zaboli, niech narodzi się w nas gniew.
wtorek, 29 września 2015
Palikot poniża lidera .Nowoczesnej publicznie zwłaszcza wtedy, gdy sugeruje, że może on go „odkupić” od bankowych lobbies i skłonić sumą 200.000 zł do lobbowania na rzecz takich czy innych postulatów socjaldemokratycznych. Są to słowa i sugestie obrzydliwe.
czwartek, 17 września 2015
Nawet same ich formy, które przeczą zasadom ziemskiej geometrii, wywołują w sterroryzowanych świadkach tych zdarzeń niewysłowiony strach, za którym kroczy obrzydzenie, biologicznie z głębi ich jestestwa wybuchająca nienawiść, i agresywna furia. Coś tak obcego jest nie do przyjęcia w sposób absolutnie bezdyskusyjny, już na etapie pierwszej niewoluntarystycznej reakcji czy odruchu. Musi przestać istnieć, gdyż burzy ich wszelkie pojęcie rzeczywistości i prowadzi w krótkim czasie na krawędź szaleństwa. Musi zostać zgładzone, a wszelki ślad po tym czymś musi zostać zatarty.
piątek, 04 września 2015

Polskie prawo ustanawia próg uzyskania przez referendum statusu wiążącego, na poziomie 50%. Bojkot głosowania jest zatem świadomym aktem obywatelskim i równoprawną z oddaniem głosu formą wpłynięcia na wynik.

poniedziałek, 17 sierpnia 2015
Nowoczesna musi wystartować samodzielnie i w dalszym ciągu ugruntowywać swoją pozycję merytorycznego krytyka licznych niedociągnięć rządów PO, który pomimo tego wysoko stawia podobne jak Platforma wartości. Zwolennicy tych wartości, które są PO i Nowoczesnej wspólne, zamiast bać się utraty głosu, powinni spowodować, że głosu nie utracą i… zagłosować do Sejmu na Nowoczesną. Powinni tak zrobić także niektórzy (np. podzielający część krytycznych uwag Petru) zwolennicy PO, którzy chcą zwiększyć szansę swojej partii na większość koalicyjną w nowym Sejmie.