Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
piątek, 18 marca 2016
Jako minister spraw zagranicznych angażował się na rzecz dalszej redukcji arsenałów broni jądrowej. Pokazał jednoznacznie propolskie oblicze. Pozbawił Erikę Steinbach inicjatywy w realizacji projektu Centrum przeciw Wypędzeniom. Usiłował zmusić odpowiednie instytucje do uwzględnienia polskich uwag w sprawie ograniczenia przez Nord Stream dostępu do portu w Świnoujściu dla największych statków. Za jego rządów FDP stała się przeciwwagą dla SPD nie tylko w polityce gospodarczej, fiskalnej i społecznej, ale także w zakresie polityki wobec autorytarnej Rosji Putina.
poniedziałek, 07 marca 2016
Zatem nie życzę Andrzejowi Dudzie (ani komukolwiek innemu), ulegnięcia śmiertelnemu lub mniej poważnemu wypadkowi. Nie życzę mu nawet złamania sobie nogi czy zerwania ścięgna Achillesa na tych jego nartach. Nie życzę mu podtrucia salmonellą i spędzenia kolejnej doby w toalecie. Nie życzę mu też nawet zderzenia się po omacku w nocy z framugą i zaliczenia trzech szwów na czole. Niczego takiego mu nie życzę i nigdy życzyć nie będę.
poniedziałek, 29 lutego 2016
Teraz śledczym wszystko będzie wolno, a obywatel będzie zobowiązany akceptować totalne prześwietlanie jego życia prywatnego, nie mając już czegoś takiego jak prawo do prywatności. Z tego stanu rzeczy prominentni przedstawiciele obecnego reżimu są tak dumni, że prezentując projekty nowych przepisów puszą się niczym pawie.
wtorek, 02 lutego 2016
Szkoda, że politykom obecnie rządzącym Polską nie chodzi o zmianę lub przynajmniej osłabienie negatywnych trendów demograficznych. Szkoda, że nie interesuje ich przyszłość polskiego systemu emerytalnego oraz finansów publicznych. Gdy nasze społeczeństwo drastycznie postarzeje się w okolicach 2040 r., Jarosław Kaczyński będzie ponownie zjednoczony z bratem i daleki od zawracania sobie głowy tym padołem. Dlaczego więc miałoby to go obchodzić?
poniedziałek, 11 stycznia 2016
Dla pisowskiej mentalności jest czymś oczywistym, że Niemiec musi być na zawsze ustawiony w roli wroga Polski w prawicowym teatrze politycznych złudzeń. Okoliczności i konteksty wchodzenia z nim w śmiertelny spór są trzeciorzędne.
piątek, 04 grudnia 2015
Czy Polska będzie krajem europejskim, liberalno-demokratycznym, wolnościowym i o mocnej gospodarce czy krajem w stylu orbanowsko-mecziarowskim, autorytarnym-light, z nieograniczoną władzą monopartii, opresyjnie paternalistycznym i z gospodarką w postaci urzędniczego zarządzania deficytowym balastem. Oto nasz wybór. 
wtorek, 10 listopada 2015
PiS swojego czasu u władzy nie zmarnuje. Będzie ostra jazda. Nie będzie „zmiłuj”. Polska za 4 lata będzie państwem o wiele bardziej antyliberalnym niż jest dziś. Jeśli PiS miałby w 2019 r. władzę utracić, jak w 2007 r., na rzecz nowej ekipy „ciepłej wody w kranie”, to już dziś można porzucić wszystkie nadzieje liberałów. Jedyna nadzieja w zasadzie w PiS! Niech nam dobierze się do skóry, niech nas zaboli, niech narodzi się w nas gniew.
wtorek, 29 września 2015
Palikot poniża lidera .Nowoczesnej publicznie zwłaszcza wtedy, gdy sugeruje, że może on go „odkupić” od bankowych lobbies i skłonić sumą 200.000 zł do lobbowania na rzecz takich czy innych postulatów socjaldemokratycznych. Są to słowa i sugestie obrzydliwe.