Kategorie: Wszystkie | Gdańsk | Idee | Inne | Polityka polska | Polityka zagraniczna
RSS
wtorek, 26 lutego 2019
Tekst został pierwotnie opublikowany w październiku 2018 na łamach "Gazety Wyborczej".Jest polemiką z tekstem "Utracona miłość bliźniego" Wawrzyńca Smoczyńskiego. (http://wyborcza.pl/7,75968,23995682,iiirp-rozsypala-sie-kilka-lat-przed-wygrana-pis-trzeba-sie.html)
wtorek, 19 lutego 2019
Tekst pierwotnie opublikowany (we wrześniu 2018) w "Gazecie Wyborczej" pt. "Bój o duszę Polski".
poniedziałek, 18 lutego 2019
Wszelkie tego rodzaju porównania się karkołomne, ale pozycja Polski wobec USA jest tak samo pozbawiona pola manewru, jak pozycja PRL wobec ZSRR. Tyle tylko, że tym razem nie boimy się sankcji w postaci wejścia, a w postaci wyjścia wojsk.
środa, 13 lutego 2019
Brak przecinka przed słowem „jako” wydaje się rozstrzygać o tym, że art. 18 Konstytucji RP nie stanowi zakazu małzeństw homoseksualnych.
czwartek, 07 lutego 2019
Jak zachowa się gdański elektorat PiS? Trudno założyć, że poprze Dulkiewicz. Ale czy zdecydują się na wyborczą absencję, która byłaby właśnie wyrazem zgody na rezygnację z udziału z politycznej walki o mandat zwolniony w trakcie kadencji wskutek zbrodni? Czy jednak większość z nich nie powstrzyma się od zaangażowania politycznego nawet w tej sytuacji i pójdzie do urn poprzeć tak skrajnego kandydata, jak Grzegorz Braun?
środa, 06 lutego 2019
Oto nadszedł. Rok 2019. Rok kluczowych wyborów. Rok, w którym może skończyć się PiS. Rok, na który od lat czekamy. Rok wielu nadziei. Cel wielu przygotowań. Temat niezliczonych debat. Czas decyzji w zasadzie pokoleniowej.