Inne

czwartek, 05 czerwca 2014
Tekst pierwotnie opublikowany na portalu www.liberte.pl.
poniedziałek, 12 maja 2014
Gdy konkurs piosenki Eurowizji 2014 wygrał austriacki artysta (?) przebierający się na scenie za kobietę z pominięciem aspektu owłosienia twarzy (czyt. brody), o pseudonimie Conchita Wurst, polski konserwatysta uczynił z tego – na serio – temat debaty publicznej. Wyraził niedowierzanie, że z panną Wurst przegrać mogła piosenka polska o seksualnych przymiotach rodzimych Słowianek, której treść ilustrowana była dumnie prezentowanymi udami oraz nad wyraz jędrnymi dekoltami wyrośniętych na krowim mleku i białym pieczywie polskich dzierlatek.
środa, 09 kwietnia 2014
Czasem aż trudno uwierzyć.
środa, 19 czerwca 2013
Jesteśmy właśnie świeżo po niezwykle ważnym, corocznym bodaj wydarzeniu, które zwykło odbijać się szerokim echem w polskich mediach. Imprezie „Playboya”. Jak donoszą zorientowani komentatorzy, na tą imprezę nie wypada ubierać bielizny, dlatego też gwarantowane w pakiecie są „wpadki” garderobiane.
poniedziałek, 02 stycznia 2012

Kapeć Tygodnia za dni 24-31 grudnia dla nie tyle samego ministra Arłukowicza, któremu pozostało gasić pożar i z tego zadania wywiązał się relatywnie dobrze, ale dla b. minister Ewy Kopacz i jej ekipy za ustawę refundacyjną. W mniejszym stopniu za jej kształt, w większym za beznadziejne przygotowanie jej wdrożenia. Fuszerka na całej linii! Za to osiągnięcia od razu więc na dokładkę Kapeć Grudnia.

Laola Tygodnia dla narodu rosyjskiego, uczestników protestów przeciwko manipulowaniu wyborami i ograniczaniu demokracji przez reżim Władimira Putina. Owszem, pełna demokracja w Rosji może mieć podobnie nie najlepze efekty, jak w krajach Afryki północnej. Jednak naród rosyjski ma prawo uzyskać pełną polityczną podmiotowość.

Laola Grudnia dla ustawy francuskiego parlamentu zakazującej zakłamywania rzeczywistości w sprawie ludobójstwa Ormian przez Turcję na początku XX w.

19:57, peterliberty , Inne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 grudnia 2011

Kapeć Tygodnia za dni 17-23 grudnia, ponownie, dla Ruchu Palikota i jego lidera. Tym razem za plany demonstracyjnego przejścia na pozycje lewicowe 1 maja; takie jak organizowanie pochodu z udziałem „robotników” oraz wspólny kongres z postkomunistami Millera i prekomunistami Sierakowskiego. Liberalny wyborca mówi: „Adieu! Bawcie się dobrze.”

Laola Tygodnia dla większości we francuskim Zgromadzeniu Narodowym za odważne przegłosowanie uchwały zakazującej propagowania kłamstw w sprawie tureckiej zbrodni ludobójstwa na Ormianach przed stu laty. Czas, aby Turcja stawiła czoła mrocznym elementom własnej historii.

19:53, peterliberty , Inne
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 grudnia 2011

Kapeć Tygodnia za dni 10-16 grudnia dla Ruchu Palikota za postawę w sprawie podniesienia wieku emerytalnego w Polsce. Dziś trzeba sobie otwarcie powiedzieć, iż RP przed wyborami wprowadził wyborców w błąd sugerując, że będzie partią obyczajowo na lewo, ale w kwestiach gospodarczych wspierającą trudne reformy. Teraz zawodzi. Okazuje się, że wszystko zostało podporządkowane logice wyścigu o pozycję głównej partii lewicowej w Polsce i temu służyć będzie tani socjalny populizm. Tego można było się spodziewać po SLD i PiS, jednak włączenie się w to Ruchu Palikota to przykra niespodzianka. Jego lider pokazuje, że jego deklaracje są niewiele warte. Warto w przyszłości o tym pamiętać.


Laola Tygodnia dla Klubu Gaja i innych organizacji podejmujących co rok syzyfowe zadanie przypomnienia opinii publicznej, a nawet prokuratorom, że powszechna w naszych sklepach i na naszych targach sprzedaż żywych ryb najczęściej przebiega w sposób stanowiący złamanie prawa. Szkoda, że duża część prokuratorów otwarcie sugeruje, iż będzie te przepisy bojkotować. Wydaje się, że te Panie i ci Panowie bardzo źle wybrali zawód. Nie jest ich zadaniem ocena wyników prac ustawodawcy, tylko posłuszeństwo prawu.

20:13, peterliberty , Inne
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 12 grudnia 2011

Kapeć Tygodnia za dni 3-9 grudnia otrzymuje minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Nowa, niezbyt mądra ustawa o obrocie lekami wchodzi lada moment w życie, co powoduje poważne komplikacje dla aptek, hurtowników, lekarzy i przede wszystkim pacjentów. Lekarze, doprawdy już w wystarczającym stopniu zawaleni papierkową robotą, która zabiera im czas potrzebny na leczenie chorych, mieliby być dodatkowo obciążeni kontrolą zasadności zapisywania danym pacjentom określonego leku na odpowiednim poziomie refundacji. Organizacje lekarzy reagują na to w sposób zrozumiały, jednak spełnienie przez nich tych zapowiedzi bardzo utrudni życia setkom tysięcy chorych po Nowym Roku. A tymczasem… nowy minister zdrowia milczy. Bardzo słaby prognostyk na dalsze urzędowanie. Co prawda dopiero zaczął swoją misję, ale postulat zdymisjonowania sam się jakoś nasuwa.

Laola Tygodnia – nieco cynicznie – dla Leszka Millera, nowego-starego przewodniczącego SLD. Jestem zadeklarowanym zwolennikiem wyeliminowania Sojuszu ze sceny politycznej, dlatego jego wybór na to stanowisko gorąco popieram. W minionej dekadzie jego misja wykończenia tej partii została powstrzymana na krótko przed realizacją. Teraz były premier pokaże jednak, „jak kończy prawdziwy mężczyzna”, a raczej jak wykańcza. Powodzenia!

20:21, peterliberty , Inne
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7