Idee

piątek, 21 kwietnia 2017
Ambasador Polski w Berlinie, Andrzej Wolfgang Przyłębski, udzielił wywiadu oszołomionym uszom reportera „Neue Osnabruecker Zeitung”. Rozpoczął od dyplomatycznego majstersztyku w postaci konstatacji, że stosunki polsko-niemieckie znacząco pogorszyły się w ostatnich kilkunastu miesiącach, po czym umieścił na tej tezie kurtuazyjną wisienkę w postaci poglądu, iż winę za ich pogorszenie ponosi wyłącznie strona niemiecka. Kto zaczął swoje wystąpienie przed tamtejszą opinią publiczną w tak wyrafinowany i zręczny sposób, mógł w dalszym ciągu już tylko robić trwale zapadające w pamięć wrażenie.
środa, 29 marca 2017
Gwarantowany dochód: Niesprawiedliwy, niemoralny, nieunikniony? Tekst został pierwotnie opublikowany w kwartalniku "Liberte!" (nr XXIV).
piątek, 20 stycznia 2017
Wybór Trumpa na prezydenta USA, szanse Marine Le Pen czy Geerta Wildersa na sukces, rzeczywistość Węgier Orbana i Polski Kaczyńskiego - te zjawiska powodują, że pojawia się niepokojące pytanie: "Czy w imię uratowania wolności człowieka, nie jest koniecznym rezygnacja z demokratycznej formuły wyboru władz państw?". Tekst został opublikowany pierwotnie na portalu liberte.pl w związku z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta USA.
niedziela, 13 listopada 2016
Tekst został opublikowany pierwotnie w kwartalniku "Liberte!" (nr XXIII).
wtorek, 21 czerwca 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
piątek, 13 maja 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl.
poniedziałek, 09 maja 2016
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
piątek, 25 marca 2016
Tekst pochodzi z XXI numeru kwartalnika Liberté!
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18