Idee

czwartek, 13 września 2018
Tekst został pierwotnie opublikowany w kwartalniku "Liberte!", nr XXVIII.
czwartek, 23 sierpnia 2018
Woś jest człowiekiem naiwnym. To jego cecha dostrzegalna w wielu tekstach, ale tym razem staje się ona fundamentem rozumowania. Autor wierzy, że z PiS zbuduje ów „demokratyczny socjalizm”, choć czytelnym jest, że socjalne „prezenty” PiS rozdaje tylko tymczasowo, aby spacyfikować opór społeczny w okresie, gdy proces konsolidowania pełni arbitralnej władzy nad newralgicznymi ogniwami państwa pozostaje jeszcze niezakończony i niepełny. Aż trudno uwierzyć, że ufa on temu, iż autorytarna władza będzie taką politykę nadal prowadzić, gdy ekonomiczna koniunktura się pogorszy, a przede wszystkim „suweren” będzie już kompleksowo trzymany za tzw. pysk. Niewykluczone, że wtedy 500+ zastąpi 7500+, ale wypłacane tylko rodzinom mundurowych, a niższy wiek emerytalny zastąpią nakazowe skierowania do pracy.
czwartek, 28 czerwca 2018
Tekst pierwotnie opublikowany na portalu liberte.pl w sprawie wyroku Sądu Najwyższego przeciwko drukarzowi-homofobowi.
środa, 20 czerwca 2018
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
piątek, 27 kwietnia 2018
Wielka Brytania jest innym krajem niż Polska. Tam większość ludzi wierzy wiedzy medycznej i rozumowi. W Polsce większość nadal wierzy w cuda. I to byłoby ok, gdyby nie druga różnica. W Wielkiej Brytanii wiara w rozum połączona jest z empatią. W Polsce wiara w cuda łączy się zaś z brakiem empatii. Jeśli u nas choremu dziecku nie pomoże Bóg, to nie pomoże mu też rząd, NFZ i żadna inna państwowa instytucja.
piątek, 09 lutego 2018
Tekst ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl
czwartek, 18 stycznia 2018
W Polsce często to nie ci, którzy przestają do kościoła chodzić, tracą autentyczną wiarę w Boga, w Dobrą Nowinę i fundamentalne zasady dobrego chrześcijańskiego życia. W Polsce tę wiarę tracą ci, którzy do kościołów dalej chodzą i zaczynają w nich wyraźnie dominować. Oni bowiem pogubili się i utracili swoje chrześcijaństwo. Oni brukają wiarę wrogością i nienawiścią wobec bliźniego. Oni czynią z wiary narzędzie do kolejnych krucjat polityczno-ideologicznych, nie bacząc na krzywdę ludzką, która jest ich pokłosiem. Ich postawa sieje publiczne zgorszenie i wypycha autentycznych chrześcijan poza mury kościelne.
sobota, 25 listopada 2017
Wejście narodowego liberalizmu do gry mogłoby odebrać prawicy monopol na patriotyzm.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20