Gdańsk

czwartek, 13 listopada 2014
Wybory 2014 nie przyniosą w Gdańsku żadnych zmian. Paweł Adamowicz odnowi mandat, a jego PO zdobędzie absolutną większość w Radzie Miasta, gdzie w roli opozycji wystąpią z grubsza te same twarze z PiS i być może Ewa Lieder.
wtorek, 05 sierpnia 2014
Tekst ukazał się pierwotnie w kwartalniku „Liberte!” (nr XVII), a następnie na portalu www.liberte.pl.
piątek, 03 stycznia 2014
Na projekt powołania stowarzyszenia koordynującego współpracę metropolitarną, który przedstawił prezydent Gdańska, jego kolega z Gdyni odpowiedział powołaniem własnego, konkurencyjnego. Doszło do podziału metropolii na dwa organizmy (przy czym jeden – gdyński – wyraźnie mniejszy), które poczęły niezależnie od siebie rozwijać plany projektów.
środa, 06 marca 2013
Od ponad tygodnia chodzi za mną bolesne poczucie zażenowania z powodu decyzji rektora Uniwersytetu Gdańskiego o odwołaniu debaty na temat prawnych regulacji związków partnerskich w minionym tygodniu.
czwartek, 07 lutego 2013
Jak ogłosił szef Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, JE Cezary Szostak, prokuratura nie dopatrzyła się w działaniach partyjno-związkowych pisowców żadnego naruszenia prawa, a już na pewno nie uszkodzenia cudzego mienia. W końcu napis, po jego odcięciu, został miastu zwrócony, a nie np. oblany benzyną i podpalony (toć to nie opona). Nie doszło do zniszczenia bramy, tylko do „demontażu” jej elementów.
niedziela, 07 listopada 2010

Cora2010W wyborach prezydenta Grodu nad Motławą, 21 listopada 2010, gorąco zachęcam do oddania głosu na doktora Stanisława Corę i jego program zrównoważonego rozwoju miasta, łączącego bardziej harmonijnie aniżeli pod rządami obecnego prezydenta wymogi prestiżu i reprezentatywności Gdańska z potrzebami codziennego, zwyczajnego życia mieszkańców poszczególnych dzielnic. Ich potrzeby zbyt często były lekceważone w latach 1998 - 2010 przez pewną siebie, rozpieszczoną wysokim poparciem władzę.

Tym razem jest alternatywa! Skorzystajmy z tej szansy!

Tagi: SD wybory
09:41, peterliberty , Gdańsk
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 lipca 2010
W porozumieniu z miastem, zakon franciszkanów przejął administrowanie nad leśniczówką. Powstanie tam w niedalekiej przyszłości centrum ponadnarodowego porozumienia, spotkań młodzieży polskiej i niemieckiej, ale nie tylko takiej. Prowadzony będzie dialog w duchu tolerancji oraz woli przyjaźni i porozumienia. Symbol wartości dokładnie odwrotnych od tych, które kierowały byłym lokatorem leśniczówki i jego pomagierom.
czwartek, 01 kwietnia 2010

Poniższy wpis był moim żartem z okazji prima aprilis. :)

**********************************************

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski został wczoraj członkiem Stronnictwa Demokratycznego. Usunięty z PO polityk i prezydent Sopotu ma zamiar włączyć się w aktywną politykę jako przedstawiciel SD zaraz po tym, jak i jeśli sąd oczyści go z zarzutów postawionych mu przez lokalnego biznesmena Sławomira Julke. Mieszkańcy kurortu w referendum na temat jego odwołania wyrazili już swoją ocenę wiarygodności tych zarzutów, gdy przytłaczającą większością głosów opowiedzieli się za utrzymaniem go na stanowisku. Jednak Karnowski nie będzie się ubiegać o reelekcję, gdyż z powodu powolności pracy prokuratury nie ma szans na rozstrzygnięcia sprawy przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Jednak lider SD na Pomorzu, Krzysztof Pusz, ma nadzieję, że uda się to do wyborów parlamentarnych 2011.

W rozmowie ze mną prezydent Karnowski zadeklarował, iż w przyszłości w swojej retoryce politycznej będzie podkreślać liberalne wartości. Wcześniej był on kojarzony raczej z konserwatywnym skrzydłem PO. Tak więc dla niego przejście do SD oznacza także istotne zmiany.

 
1 , 2 , 3