Gdańsk

piątek, 24 sierpnia 2018
Tekst o początku samorządowej kampanii wyborczej w Gdańsku ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl, w lipcu 2018.
czwartek, 14 grudnia 2017

Owszem, Lech Kaczyński swoją biografią i postawą zasłużył na pozytywny bilans i ocenę. W normalnych warunkach powinien stać się patronem niejednej ulicy czy placu w polskich miastach. Szkopuł tkwi jednak przede wszystkim w tym, co z jego postacią i dorobkiem uczynili ci, którzy go przeżyli. Niestety postać Lecha Kaczyńskiego została sprowadzona do roli narzędzia w niezwykle brzydkiej i gwałtownej walce politycznej.

czwartek, 13 listopada 2014
Wybory 2014 nie przyniosą w Gdańsku żadnych zmian. Paweł Adamowicz odnowi mandat, a jego PO zdobędzie absolutną większość w Radzie Miasta, gdzie w roli opozycji wystąpią z grubsza te same twarze z PiS i być może Ewa Lieder.
wtorek, 05 sierpnia 2014
Tekst ukazał się pierwotnie w kwartalniku „Liberte!” (nr XVII), a następnie na portalu www.liberte.pl.
piątek, 03 stycznia 2014
Na projekt powołania stowarzyszenia koordynującego współpracę metropolitarną, który przedstawił prezydent Gdańska, jego kolega z Gdyni odpowiedział powołaniem własnego, konkurencyjnego. Doszło do podziału metropolii na dwa organizmy (przy czym jeden – gdyński – wyraźnie mniejszy), które poczęły niezależnie od siebie rozwijać plany projektów.
środa, 06 marca 2013
Od ponad tygodnia chodzi za mną bolesne poczucie zażenowania z powodu decyzji rektora Uniwersytetu Gdańskiego o odwołaniu debaty na temat prawnych regulacji związków partnerskich w minionym tygodniu.
czwartek, 07 lutego 2013
Jak ogłosił szef Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, JE Cezary Szostak, prokuratura nie dopatrzyła się w działaniach partyjno-związkowych pisowców żadnego naruszenia prawa, a już na pewno nie uszkodzenia cudzego mienia. W końcu napis, po jego odcięciu, został miastu zwrócony, a nie np. oblany benzyną i podpalony (toć to nie opona). Nie doszło do zniszczenia bramy, tylko do „demontażu” jej elementów.
niedziela, 07 listopada 2010

Cora2010W wyborach prezydenta Grodu nad Motławą, 21 listopada 2010, gorąco zachęcam do oddania głosu na doktora Stanisława Corę i jego program zrównoważonego rozwoju miasta, łączącego bardziej harmonijnie aniżeli pod rządami obecnego prezydenta wymogi prestiżu i reprezentatywności Gdańska z potrzebami codziennego, zwyczajnego życia mieszkańców poszczególnych dzielnic. Ich potrzeby zbyt często były lekceważone w latach 1998 - 2010 przez pewną siebie, rozpieszczoną wysokim poparciem władzę.

Tym razem jest alternatywa! Skorzystajmy z tej szansy!

Tagi: SD wybory
09:41, peterliberty , Gdańsk
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4