Gdańsk

czwartek, 25 października 2018
Sumowanie się elektoratów w przypadku zawierania koalicji lub drugich tur wyborów to „matematyka” wyższa. Wiele czynników ma tutaj znaczenie, a wrodzona przekora Polaków, którzy dla zasady lubią nie posłuchać rekomendacji polityków nawet popieranych przez nich partii, dodaje swoje.
czwartek, 18 października 2018
Łódź i Gdańsk są dzisiaj tymi dwoma miastami, w których PiS widzi szanse na umieszczenie swojego komisarza w magistracie. W przypadku Gdańska, gdzie oficjalne wybory prezydenta na pewno będą toczyć się przez dwie tury, można mówić o nadziejach PiS na wygraną w III turze „wyborów”. Jednak strategie ludzi Jarosława Kaczyńskiego w obu przypadkach są zupełnie odmienne, ponieważ sytuacja prawna urzędujących i kandydujących ponownie prezydentów tych miast także jest inna.
piątek, 24 sierpnia 2018
Tekst o początku samorządowej kampanii wyborczej w Gdańsku ukazał się pierwotnie na portalu liberte.pl, w lipcu 2018.
czwartek, 14 grudnia 2017

Owszem, Lech Kaczyński swoją biografią i postawą zasłużył na pozytywny bilans i ocenę. W normalnych warunkach powinien stać się patronem niejednej ulicy czy placu w polskich miastach. Szkopuł tkwi jednak przede wszystkim w tym, co z jego postacią i dorobkiem uczynili ci, którzy go przeżyli. Niestety postać Lecha Kaczyńskiego została sprowadzona do roli narzędzia w niezwykle brzydkiej i gwałtownej walce politycznej.

czwartek, 13 listopada 2014
Wybory 2014 nie przyniosą w Gdańsku żadnych zmian. Paweł Adamowicz odnowi mandat, a jego PO zdobędzie absolutną większość w Radzie Miasta, gdzie w roli opozycji wystąpią z grubsza te same twarze z PiS i być może Ewa Lieder.
wtorek, 05 sierpnia 2014
Tekst ukazał się pierwotnie w kwartalniku „Liberte!” (nr XVII), a następnie na portalu www.liberte.pl.
piątek, 03 stycznia 2014
Na projekt powołania stowarzyszenia koordynującego współpracę metropolitarną, który przedstawił prezydent Gdańska, jego kolega z Gdyni odpowiedział powołaniem własnego, konkurencyjnego. Doszło do podziału metropolii na dwa organizmy (przy czym jeden – gdyński – wyraźnie mniejszy), które poczęły niezależnie od siebie rozwijać plany projektów.
środa, 06 marca 2013
Od ponad tygodnia chodzi za mną bolesne poczucie zażenowania z powodu decyzji rektora Uniwersytetu Gdańskiego o odwołaniu debaty na temat prawnych regulacji związków partnerskich w minionym tygodniu.
 
1 , 2 , 3 , 4